Počet položek: 0 0 CZK

Flétnové kurzy

ZOBCOVÁ FLÉTNA V BESKYDECH

19. – 24. srpna 2024

Horská chata Liptov

Ostravice

Milí přátelé,

srdečně vás zveme na druhý ročník letního kurzu Zobcová flétna v Beskydech!

 

Akce je určena zejména pro pedagogy ZUŠ, kteří pracují s ansámbly zobcových fléten a kteří si chtějí zahrát v přibližně třicetičlenném souboru. Semináře se mohou zúčastnit i sehrané soubory učitelů nebo pokročilých žáků ZUŠ.

Během semináře se můžete těšit na koncert lektorů, hru ve flétnovém orchestru, technická cvičení, prodejní výstavu notového materiálu a zobcových fléten, individuální hodiny menších flétnových souborů, závěrečný koncert účastníků a mnoho dalšího. Z kapacitních důvodů jsme schopni zajistit individuální hodiny pouze pro omezený počet ansámblů. Pro přijetí do kurzu je zásadní pořadí přihlášení.

Výuku povedou Jan Kvapil a Ondřej Hanuš

Veškeré dění proběhne v podhůří Beskyd v Horské chatě Liptov v obci Ostravice.

adresa: Ostravice 1272, 739 14 Ostravice

web: www.chata-liptov.cz

Chata se nachází v krásném prostředí mimo obec. Dostupnost od vlakové zastávky je cca 20 min. pěšky. Pro všechny, kteří přijedou vlakem, rádi zajistíme dopravu autem ze železniční zastávky.

UBYTOVÁNÍ

Ubytovat se můžete ve skromně zařízených 3 - 4 lůžkových pokojích. Standard ubytovacích služeb odpovídá  horské chatě. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízením. Je potřeba přivést vlastní ručníky, mýdlo a přezůvky.

STRAVOVÁNÍ

V chatě máme zajištěnou plnou penzi. Snídaně proběhnou formou švédských stolů,  pro obědy a večeře budeme mít na výběr ze dvou jídel. Jídelníček bude zveřejněn později. Pro ty, kteří nebudou v chatě ubytování, lze zajistit pouze obědy. Z osobní zkušenosti můžeme potvrdit, že se jedná o velmi chutnou domácí stravu.

 

CENA KURZOVNÉHO

Aktivní učitel:  3850,-

Aktivní dítě/student do 24 let: 2500,-

Pasivní účastník (pouze doprovod nezletilého dítěte, partner): 1000,-

 

CENA UBYTOVÁNÍ A STRAVY

Ubytování v horské chatě + plná penze (5 nocí):  4800,-

Ubytování v horské chatě + plná penze (5 nocí) - samostatný pokoj:  5800,-

Pouze obědy (4 dny):  680,-

 

AKREDITACE

Akce je akreditovaná v systému DVPP pro 32 vyučovacích hodin, číslo akreditace: MSMT 8214/2023-2-340

PŘIHLÁŠKA

Přihlásit se je možné prostřednictvím elektronické přihlášky ZDE

Uzávěrka přihlášek je 30. června 2024. Počet míst je však omezený, proto doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

Storno poplatky

do 30.6.2024: 600,-

1.7. -.31.7.2024: 1200,-

1.8.- 13.8.2024: 2500,-

od 14.8.2024: 3000,-

 

Těšíme se na Vás!

Markéta Macháčová, Jan Kvapil a Ondřej Hanuš

 

Veškeré dotazy posílejte prosím na:

marketa@zobcovka.cz, tel: 605 015 399

 

JAN KVAPIL studoval hru na zobcovou flétnu na Royal Academy of Music v Londýně u P. Holtslaga a na konzervatoři v rakouském Linci u C. van Heerden, svá studia završil získáním pedagogického diplomu Licenciate of the Royal Schools of Music (Londýn, 2001). V roce 2011 dokončil doktorské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci a získal akademický titul Ph.D. Vystupoval s renomovanými českými i mezinárodními ansámbly, nahrával pro rozhlas, televizi i hudební vydavatelství, v současnosti koncertuje nejčastěji v duu s loutnistou J. Čižmářem. V centru jeho zájmu stojí pedagogická činnost, mnoho let byl ředitelem Letní školy staré hudby v Prachaticích, založil První víkendovou školu hry na zobcovou flétnu v Praze a Olomouckou víkendovou školu hry na zobcovou flétnu, kde se zaměřuje především na výuku učitelů ZUŠ. Současně probíhají pod jeho vedením na mnoha místech republiky semináře, jejichž náplní je vzdělávání pedagogů. Publikuje též v hudebním tisku a překládá odbornou literaturu, je spoluautorem Flautoškoly, progresivní řady učebnic vydávané v současnosti nakladatelstvím Bärenreiter. Vyučuje hlavní obor Hra na zobcovou flétnu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, v letech 2006-2011 působil též na Katedře hudební výchovy Univerzity Palackého v Olomouci a v letech 2014-2018 na Akademii staré hudby při FFMU Brno. Od školního roku 2018/19 vyučuje i na ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci.

ONDŘEJ HANUŠ je zobcový flétnista a hráč na japonskou flétnu shakuhachi. Po středoškolských studiích na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě byl přijat na bakalářské studium staré hudby na Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse v Lyonu do třídy věhlasného a světově proslulého Pierra Hamona. Po úspěšném absolvování studia bakalářského dokončil na této prestižní vzdělávací instituci též studium magisterského programu. Během studií ve Francii spoluzaložil ensemble La Quinta Pars, zaměřený na kreativní a autentickou interpretaci renesanční hudby, jež v Lyonu v současné době studuje pod uměleckým vedením Rolfa Lislevanda a Pierra Hamona magisterský obor Komorní hra. Společně s ostatními čtyřmi hudebníky tohoto tělesa se úspěšně účastní koncertů a soutěží ve Francii i mimo ni a v současné době chystá vydání prvního studiového alba. Vedle renesanční hudby, jež je určitým pilířem jeho hudebně-interpretačních aktivit se věnuje též hudbě soudobé a alternativní, tradiční japonské hudbě a bambusové flétně shakuhachi, jež je od počátku též nástrojem duchovního poznání (zen). V rámci svých muzikologických aktivit se zaměřuje na renesanční hudbu českých zemí a jejímu instrumentálnímu provedení. Jakožto hudebník se představil například pod taktovkou Rafaëla Pichona, Sébastiena Daucého, či Simon-Pierre Bestiona v představení Trauernacht Lyonské Opery.

  

PŘEDBĚŽNÝ HARMONOGRAM

19. 8. 2024

15.00-17.00 – registrace + ubytování

18.00 – večeře

19.00 – koncert lektorů

20. 8. – 23. 8. 2024

8.00 – snídaně

9.00 – 12.30 – dopolední výuka

13.00 – oběd

14.00 – 17.00 - odpolední výuka

18.00 - večeře, sdílení učitelských zkušeností, posezení u ohně,...

24. 8. 2024

8.00 – snídaně

9.00 – 11.00 – příprava na koncert

11.00 – závěrečný koncert, ukončení kurzu

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace