Počet položek: 0 0 CZK

Archiv kurzů v roce 2023

flétnička v mš - plakátek 2.jpg

 

?         Učíte, nebo budete učit zobcovou flétnu v mateřské/ základní škole skupinovou formou?

?         Nejste si jistý/á ve správné technice hry na nástroj?

?         Chcete načerpat novou inspiraci?

?         Chcete získat přehled o dostupných materiálech?

 

Tak přesně pro Vás jsme připravili dva programy

WEBINÁŘ Flétnička v MŠ – webinář (22. 11. 2023 a 28. 11. 2023 online)

SEMINÁŘ Flétnička v MŠ – Flautoškolka (29. 11. 2023 Praha)

 

Flétnička v MŠ – webinář

Rozsah: 6 vyučovacích hodin

Termín: webinář proběhne ve dvou dnech – 22. 11. 2023. a 28. 11. 2023 v čase 9.00 – 11.30 (s 15 minutovou pauzou)

Forma: živé vysílání přes ZOOM. Záznam z vysílání si můžete zpětně pustit z odkazu, který Vám přijde na email. Záznam bude k dispozici do 31. 1. 2024. Budete si tak moci případně některé části dle potřeby připomenout.

Zaměříme se na tato témata:

 • Správné dýchání
 • Držení flétny
 • Prstová technika
 • Artikulace
 • Lehké moderní zvuky
 • Notový materiál

Cena: 1200,-

Cena zahrnuje:

-       6 vyučovacích hodin živého vysílání

-       záznam z vysílání do 31. 1. 2024

-       10% sleva na jednorázový nákup notového materiálu na www.zobcovka.cz

Akreditace: webinář NENÍ akreditovaný MŠMT v systému DVPP. Pro tento typ kurzu nelze získat akreditaci. Věřím, že to však nebude překážka a důvod pro Vaši neúčast.

Uzávěrka přihlášek: 17. 11. 2023

Po přijetí přihlášky Vám na uvedený email bude zaslána faktura s údaji pro platbu. Platbou potvrdíte svou účast na webináři.

Lektor:

Markéta Macháčová, absolventka Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě oboru hra na zobcovou flétnu, učitelka hry na zobcovou flétnu a Flétnového orchestru na Základní umělecké škole Leoše Janáčka ve Frýdlantu nad Ostravicí, autorka hudebních didaktických pomůcek, organizátorka a lektorka seminářů Flétnička v MŠ 1, Flétnička v MŠ 2, organizátorka semináře Flétnička v MŠ – Flautoškolka a majitelka eshopu www.zobcovka.cz, který se zaměřuje na distribuci notového materiálu výhradně pro zobcové flétny a prodej zobcových fléten.

 

Flétnička v MŠ – Flautoškolka - seminář

Seminář pro seznámení se s učebnicí Flautoškolka, která je určena pro děti předškolního věku

Termíny seminářů:

 • 29. listopadu 2023 – Praha 9.00 – 13.30 (přihlášky do 17. listopadu)

Adresa místa semináře:

 • Praha – ZUŠ Taussigova 1150, Praha 8

Obsah semináře:

 • Seminář je určen pro učitelé z mateřských škol, kteří vyučují hru na zobcovou flétnu formou skupinové výuky.
 • Cílem semináře je seznámení se s učebnicí Flautoškolka, která je určena přímo této věkové skupině dětí. Zaměřuje se na správnou dechovou techniku, prstová cvičení, moderní techniky ad. Seminář povede Hana Šťastná – spoluautorka Flautoškolky a výborná učitelka zobcové flétny s dlouholetou praxí
 • Rozsah kurzu je 6 vyučovacích hodin. Registrovat se můžete vždy 30 min. před začátkem semináře.
 • Akce je akreditována MŠMT v rámci DVPP pod číslem 8214/2023-2-340

Kurzovné činí 1200 Kč

Poplatek je možné zaplatit bankovním převodem. Po přijetí přihlášky Vám bude zaslána faktura. Platbou účastnického poplatku potvrdíte svou účast na semináři.

Storno poplatky:

 • 1 týden před datem semináře: 0,-
 • Méně než týden před datem semináře: 900,-
 • V den konání semináře: 1200,-

Účastníci semináře obdrží osvědčení o absolvování akce při účasti minimálně 70% času.

Počet míst na semináři je omezen, je možné, že se nedostane na všechny zájemce. Pro přijetí na seminář je určující pořadí přihlášených.

Na seminář je možno se přihlásit zasláním vyplněné elektronické přihlášky.

 

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Moc se na vás těšíme!

Markéta Macháčová

marketa@zobcovka.cz, 605 015 399

 

 

 

 

Zobcová flétna v Beskydech

21. – 25. srpna 2023

Rekreační středisko Budoucnost

Frýdlant nad Ostravicí – Nová Ves

  

Milí přátelé,

srdečně vás zveme na pětidenní DVPP seminář zaměřený na flétnové ansámbly. 

Akce je určena zejména pro pedagogy ZUŠ, kteří pracují s ansámbly zobcových fléten, ale i pro všechny zájemce, kteří se o tématu chtějí dozvědět něco bližšího anebo si chtějí zahrát v přibližně třicetičlenném souboru. Semináře se mohou zúčastnit i sehrané soubory učitelů nebo pokročilých žáků ZUŠ, a také ti, kteří mají zobcovou flétnu prostě jen rádi a chtějí pět dnů v létě strávit v krásném prostředí s prima lidmi.

Během semináře se můžete těšit na koncert lektorů, hru ve flétnovém orchestru, technická cvičení, prodejní výstavu notového materiálu a zobcových fléten, individuální hodiny menších flétnových souborů, závěrečný koncert účastníků a mnoho dalšího. Z kapacitních důvodů jsme schopni zajistit individuální hodiny pro omezený počet ansámblů. Pro přijetí do kurzu je zásadní pořadí přihlášení.

Výuku povedou Jan Kvapil a Ondřej Hanuš

Veškeré dění proběhne v podhůří Beskyd v Rekreačním středisku Budoucnost ve Frýdlantu nad Ostravicí – Nová Ves, Nová Ves 139, 73911 Frýdlant nad Ostravicí, www.rsbudoucnost.cz

Areál se nachází v přírodě mimo město. Dostupnost z nádraží je cca 45 min. pěšky od vlakové zastávky. Nejbližší autobusová zastávka Frýdlant nad Ostravicí – Nová Ves, mateřská škola se nachází cca 5 minut pěšky. V případě komplikací s dopravou z vlakového nádraží nás stačí kontaktovat a přijedeme pro vás. 

UBYTOVÁNÍ

Středisko nabízí tři varianty ubytování:

 • Hotelová část - dvou-třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením
 • Turistická ubytovna – čtyřlůžkové pokoje se společným sociálním zařízením. Z kapacitních důvodů budou tyto pokoje přednostně rezervovány pro aktivní účastníky. V případě, že chcete přijet jako doprovod s dítětem, využijte prosím chatky. V případě nenaplnění ubytovny aktivními účastníky lze těsně před zahájením semináře uvažovat o změně typu bydlení.  
 • Chatky – čtyřlůžkové chatky se společným sociálním zařízením v budově ubytovny.

STRAVOVÁNÍ

Ve středisku máme zajištěnou plnou penzi. Snídaně proběhnou formou švédských stolů,  pro obědy a večeře budeme mít na výběr ze dvou jídel. Ta si zvolítena místě po příjezdu. Pro ty, kteří nebudou ve středisku ubytování, lze zajistit pouze obědy. 

Pokud byste si chtěli pobyt prodloužit, kontaktujte přímo středisko, kde vám sdělí aktuální volná místa ubytování před a po akci.

CENA KURSOVNÉHO

 • Aktivní dospělý: 3000,-
 • Dítě: 2000,-
 • Pasivní rodič: 800,-

CENA UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

 • Chatka + plná penze: 2900,-
 • Turistická ubytovna + plná penze: 3360,-
 • Hotel + plná penze (v případě požadavku samostatného pokoje příplatek 200,- za prázdné lůžko noc): 4600,-
 • Pouze plná penze: 2080,-
 • Pouze ubytování v chatce: 960,-
 • Pouze ubytování v turistické ubytovně: 1360,-
 • Pouze ubytování v hotelové části: 3600,-
 • Pouze obědy: 600,-

 

AKREDITACE

Akce je akreditovaná v systému DVPP, č.j. MSMT - 8214/2023-1-340, 32 vyučovacích hodin.

PŘIHLÁŠKA

Přihlásit se je možné prostřednictvím elektronické přihlášky ZDE

Uzávěrka přihlášek je 30. června 2023.

Počet míst je však omezený, zejména u některých možností ubytování, proto doporučujeme přihlásit se co nejdříve.

STORNO POPLATKY

 • do 30.6.2023 - 500,-
 • 1.7. -.31.7.2023 - 1000,-
 • 1.8.- 13.8.2023 - 2000,-
 • od 14.8.2023 - 2500,- 

 

Těšíme se na Vás!

Markéta Macháčová, Jan Kvapil a Ondřej Hanuš

Veškeré dotazy posílejte prosím na:

marketa@zobcovka.cz, tel: 605 015 399

 

JAN KVAPIL studoval hru na zobcovou flétnu na Royal Academy of Music v Londýně u P. Holtslaga a na konzervatoři v rakouském Linci u C. van Heerden, svá studia završil získáním pedagogického diplomu Licenciate of the Royal Schools of Music (Londýn, 2001). V roce 2011 dokončil doktorské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci a získal akademický titul Ph.D. Vystupoval s renomovanými českými i mezinárodními ansámbly, nahrával pro rozhlas, televizi i hudební vydavatelství, v současnosti koncertuje nejčastěji v duu s loutnistou J. Čižmářem. V centru jeho zájmu stojí pedagogická činnost, mnoho let byl ředitelem Letní školy staré hudby v Prachaticích, založil První víkendovou školu hry na zobcovou flétnu v Praze a Olomouckou víkendovou školu hry na zobcovouflétnu, kde se zaměřuje především na výuku učitelů ZUŠ. Současně probíhají pod jeho vedením na mnoha místech republiky semináře, jejichž náplní je vzdělávání pedagogů. Publikuje též v hudebním tisku a překládá odbornou literaturu, je spoluautorem Flautoškoly, progresivní řady učebnic vydávané v současnosti nakladatelstvím Bärenreiter. Vyučuje hlavní obor Hra na zobcovou flétnu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, v letech 2006-2011 působil též na Katedře hudební výchovy Univerzity Palackého v Olomouci a v letech 2014-2018 na Akademii staré hudby při FFMU Brno. Od školního roku 2018/19 vyučuje i na ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci. 

ONDŘEJ HANUŠ je zobcový flétnista a hráč na japonskou flétnu shakuhachi. Po středoškolských studiích na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě byl přijat na bakalářské studium staré hudby na Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse v Lyonu do třídy věhlasného a světově proslulého Pierra Hamona. Po úspěšném absolvování studia bakalářského dokončil na této prestižní vzdělávací instituci též studium magisterského programu. Během studií ve Francii spoluzaložil ensemble La Quinta Pars, zaměřený na kreativní a autentickou interpretaci renesanční hudby, jež v Lyonu v současné době studuje pod uměleckým vedením Rolfa Lislevanda a Pierra Hamona magisterský obor Komorní hra. Společně s ostatními čtyřmi hudebníky tohoto tělesa se úspěšně účastní koncertů a soutěží ve Francii i mimo ni a v současné době chystá vydání prvního studiového alba. Vedle renesanční hudby, jež je určitým pilířem jeho hudebně-interpretačních aktivit se věnuje též hudbě soudobé a alternativní, tradiční japonské hudbě a bambusové flétně shakuhachi, jež je od počátku též nástrojem duchovního poznání (zen). V rámci svých muzikologických aktivit se zaměřuje na renesanční hudbu českých zemí a jejímu instrumentálnímu provedení. Jakožto hudebník se představil například pod taktovkou Rafaëla Pichona, Sébastiena Daucého, či Simon-Pierre Bestiona v představení Trauernacht Lyonské Opery.

 

PŘEDBĚŽNÝ HARMONOGRAM

21. 8. 2023 

 • 15.00-17.00 – registrace + ubytování
 • 18.00 – večeře
 • 19.00 – koncert lektorů

22. 8. – 24. 8. 2023 

 • 8.00 – snídaně
 • 9.00 – 12.30 – dopolední výuka
 • 13.00 – oběd
 • 14.00 – 17.30 - odpolední výuka
 • 18.00 - večeře, sdílení učitelských zkušeností, posezení u ohně,...

25. 8. 2023

 • 8.00 – snídaně
 • 9.00 – 11.00 – příprava na koncert
 • 11.00 – závěrečný koncert, ukončení kurzu
 • 13.00 – oběd, odjezd domů

Potřebujete poradit ? Archiv kurzů v roce 2023

Děkujeme za Váš dotaz!

Objednávky a dotazy vyřizujeme vždy ve dnech pondělí - středa.

Brzy se Vám ozveme.

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace